LUK,SACHS,VALEO SPOJKY A ZOTRVACNIKY LAMELA,SPOJKOVE LOZISKO,PRITLACNY TANIER,- Autodiely

autodiely spojky auto diely

MAJO AUTO Sortiment - www.LACNESPOJKY.sk
                                                                                                 
autodiely spojky

Výrobcovia:
LUK,,SACHS,,VALEO

 • Spojkové komponenty (spojková lamela, prítlačný tanier, spojkové ložisko) a kompletné spojkové sady

 • Dvojhmotové zotrvačníky, kompletné moduly dvojhmotového zotrvačníka a spojky
 • Centrálne vypínacie ložiská (hydraulické ložiská spojky)

 • Opravné sady pre 2-spojkové automatické prevodovky LuK - RepSet 2CT
Spojková sada LuK SAC

Sada so samonastaviteľným prítlačným tanierom pre kompenzáciu opotrebenia spojkovej lamely, zaistenie konštantnej vypínacej sily a predĺženie životnosti spojky.

Spojková sada LuK RepSet Pro

Kompletná spojková sada pre aplikácie s centrálnym vypínacím ložiskom (obsahuje: prítlačný tanier, spojkovú lamelu a centrálne vypínacie ložisko).

Spojková sada LuK RepSet DMF
Kompletná spojková sada vrátane dvojhmotového zotrvačníku, skrutiek pre zotrvačník, prítlačného taniera, spojkovej lamely a vypínacieho ložiska.
Dvouhmotový zotrvačník LuK
Dvojhmotový zotrvačník pre tlmenie torzných kmitov kľukovej hriadele.
Široká ponuka zo sortimentu spojky.                                                                                                              Výrobcovia:LUK,,SACHS,,VALEO 
Ďalšie zaujímavosti LuK

Spoločnosť LuK (Lamellen und Kupplungsbau) bola založená v roku 1965 v nemeckomm Bühle. Ako prví v Európe LuK vyvíja spojku s tanierovou pružinou. V roku 1976 LuK vyrába spojkovú lamelu s tlmičmi torzných kmitov. Revolúcia v spojkovej technológii prichádza pod značkou LuK v roku 1985 – dvojhmotový zotrvačník. 1995: SAC (samonastaviteľná) spojka kompenzujúca opotrebenie spojky. 2002: V Bühle je vyrobený 20miliónty dvojhmotový zotrvačník. 2006: Premiéra viaclamelovej SAC (samonastaviteľnej) spojky. 2007: Vyrobený 50 miliónty dvojhmotový zotrvačník.

Spoločnosť LuK vyrába v 17 závodoch v Nemecku, Francúzsku, Veľkej Británii, Maďarsku, Brazílii, Mexiku, Indii, Číne, Koreji, Juhoafrickej republike a USA. Každé štvrté auto, vyrobené kdekoľvek na svete, schádza z výrobného pásu vybavené spojkou LuK. 9.000 pracovníkov koncernu vyrobí ročne cez 14 miliónov spojok pre osobné vozidlá, LuK je svetová jednotka vo výrobe traktorových spojok. Na výrobné pásy svetových automobiliek je ročne dodáných aj 3 milióny Lock Up spojok, 5 miliónov spojkových vypínacích systémov a viac než 6 miliónov dvojhmotových zotrvačníkov.

Za dobu svojej existencie bolo patentovaných cez 1000 technických riešení a vynálezov, to potvrdzuje kompetenciu LuK v oblasti spojkových systémov. Ako príklad je možné uviesť dvojhmotový zotrvačník, automatizované systémy pre manuálne prevodovky, komponenty pre CVT prevodovky a LuK menič točivého momentu. Všetky inovatívne technológie LuK prispievajú k úspore energií, paliva, zvýšení jazdného komfortu.

Highlights:

 • Sachs je popredný svetový dodávateľ spojkových systémov do prvovýroby nových vozidiel
 • Sachs je svetovou jednotkou v dodávkach spojok pre nákladné vozidlá
 • Sachs vyrába špeciálne spojky so samonastaviteľným prítlačným tanierom (Sachs XTend), ktorý predlžuje životnosť spojky
 • Sachs je jedným z mála výrobcov dvoujhmotových zotrvačníkov na svete a je tak popredným dodávateľom do prvovýroby

 

Referencie prvovýroby:

Sachs dodáva všetkým významným automobilkám, vyrábajúcim ako osobné, tak ľahké úžitkové alebo nákladné vozidlá.

 

Krajina pôvodu výrobcu + web výrobcu:

Nemecko (Schweinfurt), založené: 1895; www.sachs.de

 

Spojkové diely SACHS v ponuke ELIT:

 • Spojkové komponenty (spojkové lamely, prítlačné taniere, spojkové ložiská)
 • Dvojhmotové zotrvačníky
 • Kompletné spojkové sady
 • Spojkové sady so samonastaviteľným prítlačným tanierom (Sachs XTend)
 • Centrálne vypínacie ložisko
 • Spojková hydraulika (hlavné a pomocné spojkové valce)

 

Ďalšie výrobky SACHS v ponuke ELIT:

 • Tlmiče pérovania Sachs
 • Horné uloženie tlmičov Sachs
 • Príslušenstvo tlmičov Sachs
 • Čapy náprav a riadenia, priečne a pozdĺžne tyče náprav, spojovacie tyče Lemförder a ich komponenty

 • Prevodky riadenia, servočerpadlá ZF
 • Silentbloky - uloženie motora, prevodoviek, pomocných rámov, ramená, uloženia ramien a čapy Lemförder
 • Visko spojky ventilátorov

 

Dvojhmotový zotrvačník

Renomovaný německý výrobce SACHS (ZF Friedrichshafen AG) je předním dodavatelem (nejen) těchto spojkových dílů do prvovýroby pro celou řadu automobilek. V případě dvouhmotových setrvačníků SACHS tak máte jistotu originální kvality a bezvadné funkčnosti. Dvouhmotový setrvačník SACHS nejen že odděluje vibrace motoru a spolehlivě potlačuje hluk, ale také pomáhá snižovat spotřebu paliva, tím že umožňuje hladký chod v oblastech nízkých otáček motoru.

 

Dvojhmotový zotrvačník SACHS tiež umožňuje komfortnejší proces riadenia, pretože je potreba menšej sily vďaka menšiemu momentu zotrvačnosti spojkovej lamely bez tlmiča torzných kmitov.

 

Dvojhmotový zotrvačník SACHS sa skladá z primárneho a sekundárneho zotrvačníku. Primárny zotrvačník je priskrutkovaný ku kľukovému hriadeľu a nesie ozubený prsteň pre štartér. Sekundárny zotrvačník je namontovaný na primárny prostredníctvom oddelených axiálnych a radiálnych klzných ložísk, ktoré dovoľujú nezávislý pohyb oboch zotrvačníkov. Medzi zotrvačníkmi je vysoko efektívny pružinový tlmiaci systém, naplnený mazivom, ktorý sa skladá z rôznych pružinových jednotiek, uložených v pružinových sedlách, ktoré tiež bránia zablokovaniu pružín. Dvojhmotový zotrvačník SACHS má viac-stupňovú charakteristiku pružín. Prvý stupeň využíva mäkkých pružín pre hladké štartovanie a vypínanie motora. Druhý stupeň má pevnejšie pružiny, ktoré zaišťujú tlmenie torzných kmitov behom bežnej prevádzky.

 

Výkonné spojky SACHS Performance

V roku 1998 vznikla dcérska spoločnosť Sachs Race Engineering (dnes ZF Sachs Race Engineering GmbH). Táto spoločnosť sa venuje vývoju, konštrukcii a predaju športových spojok a tlmičov pérovania. Svoje výrobky dodáva do všetkých oblastí automobilového športu a to aj do stajní  Formule 1. Svoje uznanie získava aj vo vytrvalostných závodoch, ako napr.: 24 hodín La Mans, Rally Dakar, alebo tiež v súťažiach WRC, na okruhoch a podobne a to ako v oblasti osobných, tak aj nákladných vozidiel a špeciálov. Tieto produkty zaisťujú rady \"Formula\" a \"Race\".

Ďalšie zaujímavosti

Spoločnosť bola založená v roku 1895 pánmi Fichtelom a Sachsom. Na samom počiatku firma vyrábala komponenty pre cestné bicykle, bicykle kompletné a guličkové ložiská. Firma dosiahla značných úspechov a už z tej doby má rad patentov. Okolo roku 1926 sa začal meniť výrobný program, výroba guličkových ložísk bola predaná firme SKF a firma Fichtel – Sachs sa začala venovať výrobe spojok a tlmičov pre rozrastajúci sa automobilový priemysel. Po vojne začal búrlivý rozmach a obnova firmy a už v roku 1952 bol otvorený prvý zahraničný výrobný závod v Sao Paule v Brazílii. Postupne pribúdali ďalšie závody ako v Nemecku, tak aj po celom svete.  Dnes má firma 52 výrobných závodov v 18 krajinách sveta.  V roku 1993 došlo k spojeniu Sachs a firmy Boge, silného výrobcu tlmičov a o pár rokov neskôr k previazaniu s firmou Lemförder a zapojeniu do koncernu ZF Friedrichshafen. Firma je po niekoľko desaťročí jedným z popredných dodávateľov do prvovýroby všetkých významných automobilových značiek a má silnú pozíciu na trhu s náhradnými dielmi.

 

Za viac než 100 rokov aktívnej činnosti sa firma Sachs stala jednou z vodcovských medzi dodávateľmi automobilového priemyslu. To so sebou prináša aj desiatky možno až stovky patentov a zaujímavých konštrukčných riešení a to ako u značky Sachs (napr. samonastavujúci sa prítlačný kotúč – XTend, zariadenie Dynastart, tlmič Nivomat, Shocktester), Lemförder (guľový čap nápravy, „molekulárne“ uloženie hlavy čapu), ale aj ZF (konštrukcie riadenia a posilňovačov). Podľa niektorých patentov sa dnes vyrába množstvo komponentov aj u iných firiem, niektoré sú zatiaľ chránené a pre iných nedostupné.

 

Spojky VALEO

spojky VALEO

světová jednička mezi dodavateli spojkových sad pro prvovýrobu

spojková sada valeo Valeo produkuje přes 15 milionů spojkových dílů ročně.

Každý druhý automobil v Evropě a každý třetí na světě je z výroby osazen spojkou Valeo.

Při výrobě dbá firma Valeo na absolutní kvalitu.

 Celosvětově mají spojky Valeo dvouletou záruku bez ohledu na počet ujetých kilometrů

Valeo vyvíjí spojky také pro soutěžní účely a těžké nákladní automobily.

 

 

Ostatné  autodiely v ponuke - veľkoobchodné a maloobchodné ceny. KAROSARSKE DIELY: KAPOTA, NARAZNIK, SVETLO, CELO, MASKA, BLATNIK, PRAH, PACKA, PREEPINAC, SPOJLER, MRIEZKA, ZRKADLO, SKLO, VYFUK, KLUCKA, KRYT MOTORA, VANA, LEM, DVERE, LISTA. DALSIE AUTODIELY: SPOJKA: ZOTRVACNIK, LAMELA, LOZISKO, TANIER, MOTOR: ROZVODY, NAPINAK, SVIECKA, ZHAVIC, EGR VENTIL, TESNENIE, KLADKA, REMEN, PUMPA, TLMIC PEROVANIA + PRUZINY.  

Zoznam  podporovaných  značiek

ALFA ROMEO, ASTON MARTIN, AUDI, BMW, CITROEN, DACIA (RENAULT), DAEWOO (CHEVROLET), DAIHATSU, FIAT, FORD, HONDA, HUMMER, HYUNDAI, CHEVROLET (- DAEWOO), CHRYSLER (DAIMLER-CHRYSLER), ISUZU, IVECO, JAGUAR, JEEP, KIA MOTORS, LADA, LANCIA, LANDROVER, LEXUS, LOTUS, MAZDA, MERCEDES-BENZ (DC), METRO-CAMMELL-WEYMANN, MINI (BMW GROUP), MITSUBISHI, MORGAN, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, PROTON, RENAULT, ROVER, SAAB, SEAT, SKODA, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, TALBOT, TOYOTA, TRABANT, VOLVO, VW (VOLKSWAGEN), ZASTAVA,